L o g i n H a s ł o
26 października 2018   II obóz dla wolontariuszy w Stacji Terenowej LTO w Pukałach.

Zapraszamy na II obóz dla wolontariuszy w Stacji Terenowej LTO w Pukałach.

 

Obóz odbędzie się w dniach 29 października - 4 listopada 2018 roku w ramach realizacji projektu „Czynna ochrona rzadkich gatunków zwierząt w Puszczy Solskiej” (nr projektu: POIS.02.04.00-00-0179/16-00).

Wolontariuszom zapewniamy nieodpłatny nocleg w łóżkach z pościelą, całodzienne wyżywienie, kontakt z niezwykłą przyrodą oraz ….pomysły na wszelkiego rodzaju działania na rzecz ochrony przyrody :).  Nie jest to jednak obóz pracy – będzie dużo czasu wolnego do wykorzystania na obserwacje ptaków, kontakt z przyrodą itp.

W planach prace porządkowe na pastwiskach LTO, prace przy budowie i konserwacji wiaty na siano dla koników polskich, obserwacje ptaków itp.

Zgłoszenia wraz z podaniem liczby osób oraz terminu proszę przesyłać na adres pawel.szewczyk@lto.org.pl

 

 

01 października 2018   Europejskie Dni Ptaków 2018

Zapraszamy na Europejskie Dni Ptaków 2018, które odbędą się w dniach 6-7 października 2018 roku.

Imprezę organizujemy we współpracy z Zamojskim Towarzystwem Przyrodniczym.

Oprócz obsewacji ptaków, działań ochronnych zaplanowaliśmy również otwarcie stacji terenowej LTO w Pukałach wraz ze spotkaniem integracyjnym w sobotni wieczór :)

Program obchodów

Na zgłoszenia chętnych czekamy do 4 października: zamtop@wp.pl

Zapraszamy!

 

24 września 2018   I obóz dla wolontariuszy w Stacji Terenowej LTO w Pukałach

Zapraszamy na I obóz dla wolontariuszy w Stacji Terenowej LTO w Pukałach.

 

Obóz odbędzie się w dniach 1-7 października 2018 roku w ramach realizacji projektu „Czynna ochrona rzadkich gatunków zwierząt w Puszczy Solskiej” (nr projektu: POIS.02.04.00-00-0179/16-00).

Wolontariuszom zapewniamy nieodpłatny nocleg w łóżkach z pościelą, całodzienne wyżywienie, kontakt z niezwykłą przyrodą oraz ….pomysły na wszelkiego rodzaju działania na rzecz ochrony przyrody :).  Nie jest to jednak obóz pracy – będzie dużo czasu wolnego do wykorzystania na obserwacje ptaków, kontakt z przyrodą itp.

W planach prace porządkowe na pastwiskach LTO, prace przy budowie i konserwacji ogrodzenia dla koników polskich, obserwacje ptaków itp.

Zgłoszenia wraz z podaniem liczby osób oraz terminu proszę przesyłać na adres pawel.szewczyk@lto.org.pl

 Zwieńczeniem obozu będą obchody Europejskich Dni Ptaków połączone z oficjalnym otwarciem stacji terenowej w Pukałach w dniach 6-7 października - program i zaproszenie już wkrótce ;).

 

22 maja 2018   Folder o gniewoszu plamistym

W połowie maja wydaliśmy nowy folder o biologii i ochronie gniewosza plamistego w Puszczy Solskiej.

Więcj szczegółów, w tym plik pdf z folderem znajdziecie na stronie projektu:

http://puszcza.lto.org.pl/images/wydawnictwa/Gniewosz.pdf

06 maja 2018   Budowa stacji terenowej LTO zakończona.

Z końcem kwietnia zakończyliśmy główne prace budowlane przy budowie stacji terenowej LTO w Pukałach, w Puszczy Solksiej.

Więcej szczegółów i zdjęć na stronie projektu:

http://puszcza.lto.org.pl/planowane-dzialania/aktualnosci.html

 

 

15 marca 2018   Nowy Zarząd LTO

 W dniu 15 marca 2018 r. odbyło się pierwsze plenarne zebranie nowo wybranego Zarządu LTO. Głównym jego przedmiotem było podjęcie uchwały o ukonstytuowaniu się Zarządu oraz przydział funkcji dla jego nowych członków.

Nowym przewodniczącym Towarzystwa wybrany został Sylwester Aftyka, jego zastępcą zaś – Przemysław Stachyra. Finansami LTO  w dalszym ciągu zarządzał będzie skarbnik w osobie Pawła Szewczyka. Osobą od spraw formalnych, zwaną Sekretarzem został Tomasz Bajdak, a członkiem Zarządu „bez teki” - Anna Aftyka.

Warto wspomnieć, że pierwsze spotkanie zarządu LTO w kadencji 2018-2021 odbyło się we wchodzącej w końcowe etapy budowy Stacji Terenowej Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego, o której więcej informacji znajduje się TUTAJ.

Dane kontaktowe do członków Zarządu znajdują się w zakładce O NAS

Zachęcamy do współpracy i oczywiście  czekamy na  Wasze inicjatywy i pomysły.

10 marca 2018   Walne Zgromadzenie Członków LTO

Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne zaprasza na Walny Zjazd Członków LTO w dniu 10 marca (sobota) 2018 r., który odbędzie się na UMCS-ie w Lublinie, przy ul. Akademickiej 19, w Budynku Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi, w Sali Audytoryjnej (0131 B) tzw. niski parter.

Start, godzina 10.00. Sympatycy LTO mile widziani. Jak zwykle.

04 stycznia 2018   Zimowe liczenia ptaków na Lubelszczyźnie 2018

W dniach  13-14 stycznie 2018 (z tolerancją do 20-21 stycznia) odbędzie się kolejna edycja Zimowych Liczeń Ptaków. Więcej informacj wkrótce na stronie LTO.

13 listopada 2017   Wypas w Puszczy Solskiej

Na stronie projektu "Czynna ochrona rzadkich gatunków zwierząt w Puszczy Solskiej" pojawił się nowy tekst dotyczący najnowszych działań LTO.

Zapraszamy do lektury: puszcza.lto.org.pl

 

02 listopada 2017   Jesienny zjazd LTO, 24-26 listopada 2017 roku

Zarząd Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego serdecznie zaprasza wszystkich członków i sympatyków na tradycyjny, jesienny zjazd. Odbędzie się on w Zwierzyńcu w dniach 24-26 listopada 2017 roku.

Program zjazdu

Informacje ogólne

 
Polityka prywatności | Kontakt | O nas | Aktualności | Programy | Edukacja | Kartoteka | Linki | Sklep | LTO na Facebooku, Twitterze i Youtubie
ˆ LTO 2011-2014 waldemi