L o g i n H a s ł o

 

Zapraszamy wszystkich obserwatorów w regionie do wzięcia udziału w akcji Przyloty na Lubelszczyźnie.
Celem naszej akcji jest zebranie informacji na temat fenologii wiosennych pojawów wybranych gatunków ptaków na Lubelszczyźnie.
Akcja jest kontynuowana corocznie od 2012 roku.

 

Obserwacje prosimy zgłaszać do Kartoteki Awifauny Lubelszczyzny www.kartoteka.lto.org.pl wybierając akcję "Przyloty 2017"
Prosimy o wysyłanie swoich pierwszych obserwacji, pomimo iż już są zgłoszone pierwsze obserwacje na liście. Mile widziane są również zdjęcia.
Zapraszamy serdecznie do udziału ! Jeżeli macie zanotowane pierwsze pojawy gatunków z listy poniżej, z lat ubiegłych - mile widziane będą także te informacje.

Aktualne - ciekawe obserwacje regionalne.
Uwaga - w przypadku gatunków zimujących oznaczonych symbolem * - podajemy lokalizacje poza miejscem zimowania.

Wyniki akcji "Przyloty 2016" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2016.
Wyniki akcji "Przyloty 2015" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2015.
Wyniki akcji "Przyloty 2014" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2014.

 

gatunek lp. data szczegóły miejsce, powiat obserwator/rzy
batalion
105-03-20161Jeziorzany, pow. lubartowskiM. i T. Gągała, J. K. Petka
209-03-201612Jeziorzany, pow. lubartowskiBogusław Popiołek
311-03-201634Jeziorzany, pow. lubartowskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
414-03-20161Stoczek, pow. radzyńskiŁukasz Badnarz, Gerard Potakiewicz
519-03-20161Drążgów, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
bąk *
111-03-20162Jez. Wytyckie, pow. włodawskiGerard Potakiewicz
216-03-20161Husynne, pow. chełmskiPiotr Różyc
316-03-20161Jawidz, pow. łęczyńskiAgata Dzyr, Maciej Filipiuk
416-03-20161Niedrzwica Duża, pow. lubelskiHubert Krupa, Anna Dyjak
517-03-20161Żółtańce, pow. chełmskiMarcin Urban
białorzytka
101-04-20161 ♂Stary Machnów, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
201-04-20161⚥Niedrzwica Duża, pow. lubelskiŁukasz Bednarz, Krzysztof Antoń
303-04-20163♂,2♀Andrzejów Osada, pow. włodawskiMichał Gągała, Tadeusz Gągała
404-04-20161Bystrzejowice Pierwsze, pow. świdnickiWaldemar Gustaw
510-04-20161♀Zynie, pow. biłgorajskiSylwester Śliwiński
biegus zmienny
124-03-20161Kock, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
209-04-20161Kornie, pow. tomaszowskiSylwester Śliwiński, Adrianna Brodowska
309-04-20163Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński, Adrianna Brodowska
409-04-20162Wierzbica, pow. tomaszowskiSylwester Śliwiński, Adrianna Brodowska
błotniak łąkowy
116-04-20161♀Strzelce, pow. chełmskiSylwester Śliwiński, Marek Sokołowski
216-04-20161♀Szpikołosy, pow. hrubieszowskiSylwester Śliwiński, Marek Sokołowski
319-04-2016 1♂Blizocin, pow. ryckiMichał Gągała, Tadeusz Gągała
419-04-20161Bystrzejowice Pierwsze, pow. świdnickiWaldemar Gustaw
błotniak stawowy
119-03-20161fSkładów, pow. puławskiDariusz Piechota
219-03-20161fHusynne, pow. chełmskiPiotr Różyc
320-03-20161 ♂Wierzbica, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła, Robert Cymbała
420-03-20161 ♀Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
520-03-20161♂Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska
bocian biały *
103-03-20161Sosnowica, pow. parczewskiSylwester Aftyka, Janusz Wójciak
212-03-20161Łysołaje, pow. łęczyńskiDawid Kaźmierczak
317-03-20161Strupin Mały, pow. chełmskiMarcin Urban
418-03-20161Żulice, pow. tomaszowskiRobert Cymbała, Jerzy Michalczuk
519-03-20161Podstary Zamość, pow. zamojskiRobert Biały
bocian czarny
122-02-20162Brzeźno, pow. chełmskiJerzy Drozdowski, Ryszard Suszyński
206-03-20161Zamość, pow. zamojskiMaciej Pieńkosz
312-03-20161Józefów, pow. biłgorajskiPaweł Szewczyk, Przemysław Stachyra
425-03-20161Rudka, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
525-03-20161⚥jez. Łukie, pow. włodawskiSylwester Śliwiński
brodziec piskliwy
128-03-20161Kock, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
204-04-20162Hrubieszów, pow. hrubieszowskiMaciej Wasilewski
305-04-20161Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
405-04-20161Topornica, pow. zamojskiAndrzej Sawic, Marek Bender
506-04-20161Zalesie Kańskie, pow. chełmskiMarcin Urban
brodziec śniady
108-04-20163Sobieszyn, pow. ryckiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
209-04-20162Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
310-04-20161Zalesie Kańskie, pow. chełmskiPiotr Różyc
413-04-20161Nadrybie, pow. łęczyńskiSylwester Aftyka
514-04-20161Nielisz, pow. zamojskiPaweł Mazurek
brzegówka
109-04-20163Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
216-04-20161Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
317-04-20162Tarnowola, pow. biłgorajskiTomasz Kobylas, Anna Gleń
422-04-20162Brześce Kolonia, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
brzęczka
104-04-20161Teptiuków, pow. hrubieszowskiMaciej Wasilewski
209-04-20161Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
309-04-20163Stary Brus, pow. włodawskiMichał Gągała, Tadeusz Gągała
410-04-20162Ruda Różaniecka, pow. lubaczowskiRobert Cymbała, Przemysław Stachyra
510-04-20161Szeliga, pow. niżańskiSylwester Śliwiński
610-04-20161Milejów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
cierniówka
109-04-20161Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
215-04-20161Zamość, pow. zamojskiAndrzej Sawic
321-04-20162Kolonia Łaszczów, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
cyranka
109-03-20161♂, 1♀Jeziorzany, pow. lubartowskiBogusław Popiołek
213-03-20161Kornie, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
314-03-20161♂, 1♀Nielisz, pow. zamojskiPaweł Mazurek
419-03-20162♂, 1♀Husynne, pow. chełmskiPiotr Różyc
519-03-20161♂Drążgów, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
czajka
129-01-20161Jeziorzany, pow. lubartowskiMagdalena Traciłowska
230-01-20165Jeziorzany, pow. lubartowskiMichał Gągała, Tadeusz Gągała
307-02-20162Ostrów , pow. lubartowskiMichał Gągała, Tadeusz Gągała, Dariusz Piechota
407-02-201610Składów, pow. puławskiJola Snopek, Sławek Snopek
514-02-20161Jeziorzany, pow. lubartowskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza, Bogusław Popiołek
614-02-20166Wysokie, pow. lubelskiSzymon Czernek, Robert Kapowicz, Rafał Kakareka, Oliwier Myka
czernica
124-02-20168♂, 6♀Jankowa, pow. opolskiJola Snopek, Sławek Snopek
227-02-20161mZalew Zemborzycki, pow. lubelskiAdrian Olbromski
305-03-20163Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
405-03-20161Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
505-03-20161♂Blonka, pow. zamojskiWiaczesław Michalczuk
derkacz
113-04-20161Teremiec, pow. chełmskiPaweł Szewczyk
223-04-20161Zwódne, pow. zamojskiRobert Biały
330-04-20161Blizocin, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
dubelt
102-04-20162Perespa, pow. zamojskiWiaczesław Michalczuk
203-04-20161Krowie Bagno, pow. włodawskiMichał Gągała, Tadeusz Gągała
316-04-20164-5♂Horodło, pow. tomaszowskiSylwester Śliwiński, Marek Sokołowski
dudek
131-03-20161Ochrówek, pow. włodawskiDariusz Filipiuk, Marta Filipiuk
202-04-20161Świdry, pow. janowskiSylwester Śliwiński, Janusz Wójciak
303-04-20161Husynne, pow. chełmskiPiotr Różyc
403-04-20161Lublin, pow. lubelskiŁukasz Dawidowicz, Weronika Jarska
503-04-20161Dyniska, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
dymówka
129-03-20161Klemensów, pow. zamojskiPaweł Mazurek
229-03-20162Łaszczówka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
331-03-20161Stoczek, pow. radzyńskiRafał Szczęch
402-04-20164Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
502-04-20165Świdry, pow. janowskiSylwester Śliwiński, Janusz Wójciak
gajówka
116-04-20161♂Matcze, pow. hrubieszowskiSylwester Śliwiński, Marek Sokołowski
gąsiorek
101-05-20161Kocudza, pow. biłgorajskiAndrzej Sawic
201-05-20161Milejów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
302-05-20161Pasieki, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
403-05-20162Rabinówka, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
503-05-20161Wólka Bielecka, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak, Dawid Kaźmierczak
gęś białoczelna
117-02-201620Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
224-02-201612Drążgów, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
324-02-201636Zakalew, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
426-02-201623Drążgów, pow. ryckiRadosław Miazek
gęś zbożowa
124-02-201698Zakalew, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
203-03-201683Glinnik, pow. lubartowskiRadosław Miazek
głowienka
111-02-20162Zalew Zemborzycki, pow. lubelskiŁukasz Zdżalik
213-02-20161Samoklęski, pow. lubartowskiSławomir Ligęza
324-02-201614♂, 9♀Jankowa, pow. opolskiJola Snopek, Sławek Snopek
427-02-20168Zalew Zemborzycki, pow. lubelskiŁukasz Wójtowicz
527-02-20164♂, 1♀Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
grzywacz
105-03-20164Bełżec, pow. tomaszowskiŁukasz Zdżalik
206-03-20161Rogóźno, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
306-03-20162Podstary Zamość, pow. zamojskiRobert Biały
406-03-20163Zawadówka, pow. włodawskiSylwester Śliwiński
506-03-20162 ad.Józefin, pow. chełmskiJanusz Wójciak
jerzyk
117-04-20161Lublin, pow. lubelskiMichał Gągała
218-04-20161Zamość, pow. zamojskiRobert Cymbała
318-04-20161Milejów, pow. łęczyńskiŁukasz Zdżalik
423-04-20161Szeliga, pow. niżańskiSylwester Śliwiński, Paweł Szewczyk
527-04-20161Lublin, pow. lubelskiPaweł Kołodziejczyk
kania czarna
102-04-20161Łęka, pow. stalowowolskiSylwester Śliwiński
kapturka
101-04-20161 ♂Stary Machnów, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
202-04-20162♂Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
303-04-20161Milejów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
405-04-20161Lublin, pow. lubelskiMaciej Filipiuk
505-04-20164♂, 1♀Zamość, pow. zamojskiAndrzej Sawic
kląskawka
125-03-20161♂Hutki, pow. zamojskiPaweł Mazurek
225-03-20163♂Orłów Murowany-Kolonia, pow. krasnostawskiMichał Gałan
328-03-20161 ♂, 1 ♀Cieszanów, pow. lubaczowskiRobert Cymbała, Przemysław Stachyra
428-03-20161♂Lublin, pow. lubelskiMarcin Urban
531-03-20161♂Natalin, pow. chełmskiMarcin Urban
kobuz
116-04-20161 ad.Laski Bruskie, pow. włodawskiMichał Gągała, Tadeusz Gągała
217-04-20161Szeliga, pow. niżańskiSylwester Śliwiński
322-04-20161Białobrzegi, pow. lubartowskiMarek Sokołowski
422-04-20163Zalesie Kańskie, pow. chełmskiPiotr Różyc
522-04-20161Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
kokoszka *
131-03-20161Zagrody, pow. lubelskiRadosław Miazek
kopciuszek
122-02-20161Srebrzyszcze, pow. chełmskiMarcin Urban
krakwa
120-02-20161♂, 1♀Jeziorzany, pow. lubartowskiMagdalena Traciłowska, Dariusz Piechota, Sławomir Ligęza
220-02-20161♂Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński, Kornel Kasperek
krętogłów
128-03-20161Świerszczów Kolonia, pow. łęczyńskiMichał Gągała, Tadeusz Gągała
229-03-20161Zamość, pow. zamojskiAndrzej Sawic
331-03-20161Pulki, pow. puławskiBogusław Popiołek
401-04-20161Kornie, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
502-04-20161Werchrata, pow. lubaczowskiRobert Cymbała
kropiatka
117-04-20162♂Szeliga, pow. niżańskiKornel Kasperek, Sylwester Śliwiński
223-04-20161Składów, pow. puławskiDariusz Piechota
krwawodziób
109-03-20161Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska
211-03-20161Jeziorzany, pow. lubartowskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
313-03-20161Zakalew, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
419-03-20162Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
520-03-20164Markuszów, pow. puławskiRadosław Miazek
kszyk
105-03-20161Borowiec, pow. biłgorajskiPaweł Szewczyk, Przemysław Stachyra
205-03-20161Łabunie, pow. zamojskiWiaczesław Michalczuk
306-03-20162Zawadówka, pow. włodawskiSylwester Śliwiński
412-03-20163Perespa, pow. zamojskiWaldemar Gargoła
520-03-20161Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
624-03-20162Strupin Duży, pow. chełmskiMarcin Urban
kukułka
131-03-20161Stoczek, pow. radzyńskiRafał Szczęch
205-04-20161♂Maziarnia Pęk, pow. niżańskiSylwester Śliwiński, Paweł Szewczyk
312-04-20161Majdan Skoridowski, pow. chełmskiPiotr Różyc
412-04-20161Żulice, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
kulczyk
102-04-20161 ♂Siedliska, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
202-04-20162Lublin, pow. lubelskiŁukasz Zdżalik
303-04-20161Bogdanka, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
404-04-20161Zamość, pow. zamojskiAndrzej Sawic
504-04-20161Opole Lubelski, pow. opolskiKrzysztof Gieroń
kulik mniejszy
120-03-20161Zakalew, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
202-04-20161Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
304-04-20161Blonka, pow. zamojskiWiaczesław Michalczuk
kulik wielki
106-04-20161Zastów Karczmiski, pow. opolskiJ. Snopek, S. Snopek, A. Duda, Ł. Duda, G. Potakiewicz
208-04-20167Krowie Bagno, pow. włodawskiSylwester Aftyka, Tomasz Bajdak
312-04-20163Brześce Kolonia, pow. puławskiMagdalena Traciłowska
kwokacz
107-04-20162Topornica, pow. zamojskiWiaczesław Michalczuk
209-04-20163Kornie i Wierzbica, pow. tomaszowskiSylwester Śliwiński, Adrianna Brodowska
310-04-20162Zalesie Kańskie, pow. chełmskiPiotr Różyc
410-04-20167Zimno, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
511-04-20161Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska
lerka
128-02-20161 ♂Łaszczówka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
203-03-20161Wólka Pukarzowska, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
303-03-20163Stare Załucze, pow. włodawskiSylwester Śliwiński
403-03-20162Pasieki, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
504-03-20161Rabinówka, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
łabędź czarnodzioby
105-03-201610Blonka, pow. zamojskiWiaczesław Michalczuk
łabędź krzykliwy
120-02-20162Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński, Kornel Kasperek
221-02-20162 ad.Blonka, pow. zamojskiWiaczesław Michalczuk
łęczak
107-04-20161Topornica, pow. zamojskiWiaczesław Michalczuk
209-04-20161Kornie, pow. tomaszowskiSylwester Śliwiński, Adrianna Brodowska
310-04-20161Zalesie Kańskie, pow. chełmskiPiotr Różyc
415-04-20161Zimno, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
517-04-20162Kołacze, pow. włodawskiPiotr Różyc
617-04-20162Częstoborowice, pow. lubelskiŁukasz Wójtowicz
łozówka
122-04-20161Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
łyska *
123-02-20161Żółtańce, pow. chełmskiPiotr Różyc
227-02-20166Jankowa, pow. opolskiJola Snopek, Sławek Snopek
305-03-20168Samoklęski, pow. lubartowskiSławomir Ligęza
406-03-20161jez. Krzczeń, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
506-03-20161jez. Dratów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
mewa czarnogłowa
114-03-20161 ad.jez. Dratów, pow. łęczyńskiŁukasz Bednarz, Gerard Potakiewicz
214-03-20161 ad.Stara Wieś, pow. łęczyńskiŁukasz Bednarz, Gerard Potakiewicz
325-03-20161Stara Wieś, pow. łęczyńskiŁukasz Badnarz, Krzysztof Antoń, justyna Ryba
427-03-20161Zastów Karczmiski, pow. opolskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
529-03-20161Miedzyrzec Podlaski, pow. bialskiJarosław Mydlak, Agnieszka Chwała
muchołówka białoszyja
115-04-20163Dorohucza, pow. świdnickiTomasz Bajdak
muchołówka szara
109-04-20161les. Haliczany, pow. chełmskiMarcin Urban
222-04-20161Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
muchołówka żałobna
101-04-20161Kornie, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
209-04-20161les. Haliczany, pow. chełmskiMarcin Urban
oknówka
109-04-20161Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
210-04-20169Ruda Różaniecka, pow. lubaczowskiRobert Cymbała, Przemysław Stachyra
orlik grubodzioby
128-03-20161Sosnowica, pow. parczewskiMichał Gągała
orlik krzykliwy
128-03-20161Wielącza-Kolonia, pow. zamojskiWiaczesław Michalczuk
231-03-20161Natalin, pow. chełmskiMarcin Urban
302-04-20161Olchowiec, pow. biłgorajskiPaweł Szewczyk, Przemysław Stachyra
402-04-20162Rabinówka, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
ostrygojad
125-03-20161Lucimia, pow. zwoleńskiMagdalena Traciłowska
227-03-20161Nielisz, pow. zamojskiMichał Gałan
327-03-20161⚥Lucimia, pow. zwoleńskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
403-04-20163Zastów Karczmiski, pow. opolskiAndrzej Gajowniczek
perkoz dwuczuby
105-03-20161Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
205-03-20162Żółkiewka, pow. krasnostawskiPaweł Kołodziejczyk
305-03-20161Łabunie, pow. zamojskiWiaczesław Michalczuk
406-03-20163jez. Krzczeń, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
506-03-20161Łaszczówka, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
perkoz rdzawoszyi
121-03-20161Łaszczówka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
202-04-20164Kurów, pow. puławskiRadosław Miazek
302-04-20161Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
403-04-20161⚥Kraśnik, pow. kraśnickiTomasz Frączek, Paweł Zięba
504-04-20162Zagrody, pow. lubelskiRadosław Miazek
piecuszek
102-04-20161Gniazdków, pow. lipskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
202-04-20161Olchowiec, pow. biłgorajskiPaweł Szewczyk, Przemysław Stachyra
303-04-20161Wólka Łańcuchowska, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
403-04-20161Szczecin, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
piegża
106-04-20161Zamość, pow. zamojskiAndrzej Sawic
208-04-20161Zamość, pow. zamojskiAndrzej Sawic
310-04-20161Nowy Lubliniec, pow. lubaczowskiRobert Cymbała, Przemysław Stachyra
411-04-20161Lublin, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
512-04-20161Bialka Kolonia, pow. puławskiMagdalena Traciłowska
pierwiosnek
116-03-20161Potoki, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
225-03-20161Hutki, pow. zamojskiPaweł Mazurek
326-03-20161Bełżec, pow. tomaszowskiŁukasz Zdżalik
427-03-20161Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
528-03-20161Kock, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
628-03-20161Milejów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
pleszka
102-04-20161Lublin, pow. lubelskiSławomir Ligęza
203-04-20161Kułakowice III, pow. hrubieszowskiPiotr Różyc
305-04-20161Skrzynice Drugie, pow. lubelskiRoch Kołodziejczyk, Paweł Kołodziejczyk
406-04-20161Bełżyce, pow. lubelskiHubert Krupa
506-04-20161Chełm, pow. chełmskiMarcin Urban
pliszka siwa
118-02-20163Rogóźno, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
220-02-20161Puławy, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
327-02-20162Jeziorzany, pow. lubartowskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
402-03-20163Jeziorzany, pow. lubartowskiBogusław Popiołek
505-03-20161Werbkowice, pow. hrubieszowskiMaciej Wasilewski
pliszka żółta
128-03-20161Jeziorzany, pow. lubartowskiAnna Aftyka, Sylwester Aftyka
202-04-20161♂Gardzienice, pow. świdnickiŁukasz Dawidowicz
302-04-20161Lublin, pow. lubelskiŁukasz Zdżalik
403-04-20161Stary Lubliniec, pow. lubaczowskiRobert Cymbała, Przemysław Stachyra
503-04-20165Podlas, pow. biłgorajskiMonika Mazur, Paweł Mazurek
płaskonos
114-03-20161♂Nielisz, pow. zamojskiPaweł Mazurek
219-03-20161♂, 1♀Drążgów, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
320-03-20162♂Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska
420-03-20163 ♂Kornie, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła, Robert Cymbała
520-03-20166 ♂, 1 ♀Wierzbica, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła, Robert Cymbała
podgorzałka
120-03-20162♂, 1Jez. Wytyckie, pow. włodawskiSylwester Śliwiński
228-03-20164♂, 2♀Ruda Różaniecka, pow. lubaczowskiRobert Cymbała, Przemysław Stachyra
330-03-20161♂Żółtańce, pow. chełmskiMarcin Urban
403-04-20162♂1♀Jez. Wytyckie, pow. włodawskiAndrzej Gajowniczek
503-04-20161Husynne, pow. chełmskiPiotr Różyc
podróżniczek
102-04-20161Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
203-04-20161Kraśnik, pow. kraśnickiTomasz Frączek, Paweł Zięba
306-04-20162Bialka Kolonia, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak, Dawid Kaźmierczak
409-04-20161♂Wincentów, pow. krasnostawskiSylwester Śliwiński, Adrianna Brodowska
512-04-20164Dorohucza, pow. świdnickiGerard Potakiewicz
pokląskwa
128-03-20163Andrzejów Osada, pow. włodawskiMichał Gągała, Tadeusz Gągała
228-03-20161Stawek, pow. łęczyńskiMirosław Kaczor
302-04-20161♂, 1♀Brześce Kolonia, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
410-04-20161Brzozowa Gać, pow. puławskiRadosław Miazek
516-04-20162Blizocin, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
przepiórka
121-04-20161Janostrów, pow. chełmskiMarcin Urban
223-04-20161Białobrzegi, pow. lubartowskiTomasz Bajdak
304-05-20161Gródek-Kolonia, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
404-05-20161Podlodów, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
remiz
123-03-20163Siedlisko, pow. zamojskiPaweł Mazurek
231-03-20161Milejów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak, Piotr Deptuś
301-04-201638Kornie, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
402-04-20161Brzeziny, pow. janowskiSylwester Śliwiński
503-04-20162Husynne, pow. chełmskiPiotr Różyc
rokitniczka
109-04-20161Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
211-04-20161Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska
315-04-20162♂Samoklęski, pow. lubartowskiMichał Gałan
416-04-2016 7♂Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
rożeniec
102-02-20162Jeziorzany, pow. lubartowskiMagdalena Traciłowska
220-02-20164♂Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński, Kornel Kasperek
324-02-20169♂, 5♀Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
427-02-20162♂, 1♀Drążgów, pow. ryckiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
rybitwa białoczelna
126-04-20161Zastów Kaczmiski, pow. opolskiŁukasz Bednarz, Gerard Potakiewicz
rybitwa białowąsa
114-04-20167Nielisz, pow. zamojskiPaweł Mazurek
218-04-20164Jez. Wytyckie, pow. włodawskiŁukasz Badnarz, Krzysztof Antoń, Justyna Ryba
rybitwa czarna
113-04-20161Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska
214-04-20161Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
314-04-20161Nielisz, pow. zamojskiPaweł Mazurek
415-04-20165Zimno, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
516-04-20163Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
rybitwa rzeczna
102-04-20161Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
208-04-20161Sobieszyn, pow. ryckiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
309-04-20163Werbkowice, pow. krasnostawskiMaciej Wasilewski
417-04-20161Nadrybie, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
rybołów
127-03-20161Samoklęski, pow. lubartowskiŁukasz Wójowicz
227-03-20161Chełm, pow. chełmskiMarcin Urban
327-03-20161Łabunie, pow. zamojskiWiaczesław Michalczuk
428-03-20161Sewerynów, pow. łęczyńskiMirosław Kaczor
528-03-20161Blonka, pow. zamojskiWiaczesław Michalczuk
rycyk
120-03-20162Jeziorzany, pow. lubartowskiBogusław Popiołek
224-03-20163Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
327-03-20163Nielisz, pow. zamojskiMichał Gałan
428-03-20162Kock, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
528-03-20162Markuszów, pow. puławskiRadosław Miazek
samotnik
118-03-20161Sobieszyn, pow. ryckiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
218-03-20161Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
319-03-20161Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
423-03-20161Zimno, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
523-03-20161Brześce Kolonia, pow. puławskiMagdalena Traciłowska
sieweczka obrożna
109-03-20161Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska
209-03-20161Brześce Kolonia, pow. puławskiMagdalena Traciłowska
313-03-20162Kornie, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
424-03-20162Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
524-03-20164Kornie, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła, Robert Cymbała
sieweczka rzeczna
111-03-20162Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
219-03-20161Jedlanka, pow. lubartowskiMichał Gągała, Tadeusz Gągała
324-03-20161Samoklęski, pow. lubartowskiSławomir Ligęza
427-03-20162Brześce Kolonia, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
527-03-20162Jeziorzany, pow. lubartowskiMichał Gągała
siewka złota
113-03-201641Zakalew, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
224-03-201613Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
325-03-2016570Mosty, pow. parczewskiSylwester Śliwiński
428-03-20162000Siedliska kolonia, pow. zamojskiWiaczesław Michalczuk
530-03-201612Brzeziny, pow. tomaszowskiRobert Cymbała, Przemysław Stachyra
skowronek
112-02-20161Tomaszów Lubelski, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
212-02-20168Gołąb, pow. puławskiMaciej Filipiuk, Łukasz Dawidowicz, Marcin Polak
314-02-20161Ostrówek-Kolonia, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
414-02-20161Jeziorzany, pow. lubartowskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
514-02-20161Stary Lubliniec, pow. lubaczowskiPrzemek Stachyra
614-02-20161Lublin , pow. lubelskiMaciej Filipiuk, Żaneta Lachowska
słonka
110-03-20161RPN o.o. Kruglik, pow. zamojskiPrzemysław Stachyra, Paweł Marczakowski
223-03-20161Sarny, pow. ryckiDariusz Piechota
325-03-20161Mosty, pow. parczewskiSylwester Śliwiński
430-03-20161Kasiłan, pow. chełmskiMarcin Urban
słowik rdzawy
104-05-20161Lublin, pow. lubelskiAndrzej Gajowniczek
słowik szary
126-04-20161Zastów Kaczmiski, pow. opolskiGerard Potakiewicz
228-04-20161Jaszczów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
328-04-20161Milejów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
strumieniówka
109-04-20161Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
229-04-20161Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
305-05-20161Jankowa, pow. opolskiGerard Potakiewicz
śpiewak
110-03-20161Podstary Zamość, pow. zamojskiRobert Biały
210-03-20161Zwierzyniec, pow. zamojskiPrzemysław Stachyra
311-03-20162Krowie Bagno, pow. włodawskiGerard Potakiewicz
412-03-20161Milejów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
świergotek drzewny
130-03-20161Caban, pow. janowskiPaweł Szewczyk
231-03-20161Stoczek, pow. radzyńskiRafał Szczęch
302-04-20161♂Lasy Janowskie, pow. stalowowolskiJanusz Wójciak
świergotek łąkowy
105-03-20168Chłaniówek, pow. krasnostawskiPaweł Kołodziejczyk
206-03-20162Putnowice Kolonia, pow. chełmskiPiotr Różyc
311-03-20161Krowie Bagno, pow. włodawskiGerard Potakiewicz
413-03-20163Korolówka Osada, pow. włodawskiMichał Gągała, Tadeusz Gągała
513-03-20167Andrzejów Osada, pow. włodawskiMichał Gągała, Tadeusz Gągała
świergotek polny
128-04-20161Z.A. Puławy, pow. puławskiGerard Potakiewicz
świerszczak
101-05-20161Olchowiec, pow. biłgorajskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
201-05-20161Wąwolnica, pow. puławskiGerard Potakiewicz
302-05-20161Lublin, pow. lubelskiMarcin Urban
świstun
114-02-20163Jeziorzany, pow. lubartowskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza, Bogusław Popiołek
220-02-20162Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński, Kornel Kasperek
321-02-20162Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
424-02-20163Wincentów, pow. krasnostawskiMarcin Urban
524-02-201636Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
624-02-20164Żółtańce, pow. chełmskiPiotr Różyc, Marcin Urban
724-02-20165♂, 3♀Jankowa, pow. opolskiJola Snopek, Sławek Snopek
świstunka leśna
107-04-20164Jedlanka, pow. lubartowskiSylwester Aftyka
210-04-20162Zalesie Kańskie, pow. chełmskiPiotr Różyc
311-04-20161Malinówka, pow. chełmskiMarcin Urban
412-04-20161Łykoszyn, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
512-04-20163Żulice, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
trzciniak
115-04-20161Jankowa, pow. puławskiGerard Potakiewicz
216-04-20162♂Zagrody, pow. lubelskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
321-04-20161Samoklęski, pow. lubartowskiMichał Gałan
trzcinniczek
121-04-20161Janowice, pow. puławskiMagdalena Traciłowska
trzmielojad
104-05-20161Z.A. Puławy, pow. puławskiGerard Potakiewicz
turkawka
118-04-20162Milejów, pow. łęczyńskiŁukasz Zdżalik
222-04-20161Olchowiec, pow. biłgorajskiMonika Mazur, Paweł Mazurek
323-04-20161Czerniejów, pow. chełmskiMarcin Urban
428-04-20161Rabinówka, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
zaganiacz
103-05-20161Łążek Ordynancki, pow. janowskiHubert Krupa
zausznik
105-04-20162Żółtańce, pow. chełmskiPiotr Różyc
206-04-20163Stańków, pow. chełmskiPiotr Różyc
307-04-20161Zamość, pow. zamojskiPaweł Mazurek
409-04-20162Wincentów, pow. krasnostawskiSylwester Śliwiński, Adrianna Brodowska
zielonka
121-04-20161Łaszczów, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
zniczek
129-03-20161Łaszczówka Kolonia, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
202-04-20161Hrebenne, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
303-04-20161Potoki, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
411-04-20161Zamość, pow. zamojskiAndrzej Sawic
żuraw
113-02-20162 osRatajewicze, pow. bialskiArtur Mocior
214-02-20162Jeziorzany, pow. lubartowskiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza, Bogusław Popiołek
317-02-20161Minkowice, pow. świdnickiTomasz Bajdak
419-02-20161-2Mościska, pow. chełmskiWiesław Jaroszyński
520-02-20161Zakalew, pow. lubartowskiMagdalena Traciłowska, Dariusz Piechota, Sławomir Ligęza

 

 

Strona główna | Kontakt | O nas | Aktualności | Programy | Edukacja | Kartoteka | Linki | Sklep | LTO na Facebooku, Twitterze i Youtubie
ˆ LTO 2011-2014 waldemi