L o g i n H a s ł o

 

Zapraszamy wszystkich obserwatorów w regionie do wzięcia udziału w akcji Przyloty na Lubelszczyźnie.
Celem naszej akcji jest zebranie informacji na temat fenologii wiosennych pojawów wybranych gatunków ptaków na Lubelszczyźnie.
Akcja jest kontynuowana corocznie od 2012 roku.

 

Obserwacje prosimy zgłaszać do Kartoteki Awifauny Lubelszczyzny www.kartoteka.lto.org.pl wybierając akcję "Przyloty 2021"
Prosimy o wysyłanie swoich pierwszych obserwacji, pomimo iż już są zgłoszone pierwsze obserwacje na liście. Mile widziane są również zdjęcia.
Zapraszamy serdecznie do udziału ! Jeżeli macie zanotowane pierwsze pojawy gatunków z listy poniżej, z lat ubiegłych - mile widziane będą także te informacje.

Aktualne - ciekawe obserwacje regionalne.
Uwaga - w przypadku gatunków zimujących oznaczonych symbolem * - podajemy lokalizacje poza miejscem zimowania.

Wyniki akcji "Przyloty 2021" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2021.
Wyniki akcji "Przyloty 2020" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2020.
Wyniki akcji "Przyloty 2019" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2019.
Wyniki akcji "Przyloty 2018" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2018.
Wyniki akcji "Przyloty 2017" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2017.
Wyniki akcji "Przyloty 2016" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2016.
Wyniki akcji "Przyloty 2015" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2015.
Wyniki akcji "Przyloty 2014" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2014.

 

gatunek lp. data szczegóły miejsce, powiat obserwator/rzy
batalion
105-03-202115 os.Drążgów, pow. ryckiBogusław Popiołek
220-03-20211 os.Zakalew, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
325-03-20219 os.Krzywie, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
425-03-20211 os.zb. Nielisz, pow. zamojskiPrzemysław Kopacz
527-03-2021168 os.Siedliszcze, pow. włodawskiSylwester Śliwiński
bąk *
127-02-20211 os.Pieszowola, pow. parczewskiAndrzej Różycki
218-03-20211 os.Żółtańce, pow. chełmskiMarcin Urban
321-03-20211 os.zb. Nielisz, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
425-03-20211 m.Krzywie, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
białorzytka
101-04-20213 os.Kobło, pow. hrubieszowskiSylwester Śliwiński
201-04-20211 os.Bagno Staw, pow. chełmskiPiotr Różyc
304-04-20211 m.Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
405-04-20211 os.Puławy, pow. puławskiDariusz Piechota
510-04-20211 m.Ruszów, pow. zamojskiMariusz Zub
biegus mały
102-05-20214 os.Zamość, pow. ZamośćMałgorzata Grabek
208-05-202113 os.Samoklęski, pow. lubartowskiDawid Jabłoński, Michał Gałan
309-05-20213 os.Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
409-05-20211 os.Sawin, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
biegus zmienny
114-03-20211 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
201-04-20211 os.Nielisz, pow. zamojskiPrzemysław Kopacz
błotniak łąkowy
124-04-20211 m.Majdan Kawęczyński, pow. świdnickiJanusz Wójciak
225-04-20211 m.Dębowiec, pow. włodawskiSylwester Śliwiński
325-04-20212 m.Krowie Bagno, pow. włodawskiSylwester Śliwiński
błotniak stawowy
113-03-20211 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiDariusz Piechota, Maciej Filipiuk, Żaneta Lachowska-Filipiuk
224-03-20211 os.Łaziska, pow. opolskiGerard Potakiewicz
326-03-20211 os.Sobieszyn, pow. ryckiSylwester Śliwiński
427-03-20212 os.Rozkosz, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
błotniak stepowy
127-03-20211 m.Żurawiniec, pow. lubartowskiZbigniew Jaszcz
215-04-20211 m.Aleksandrów, pow. biłgorajskiMichał Korga
bocian biały *
109-03-20219 os.Bezek Dębiński, pow. chełmskiPiotr Różyc
211-03-20218 os.Przytoczno, pow. lubartowskiMarek Karwowski
311-03-20211 os.Kotlice, pow. zamojskiSylwester Aftyka
bocian czarny
113-03-20211 os.Wólka Bielecka, pow. łęczyńskiGrzegorz Kieliszek
219-03-20211 os.Dryszczów, pow. chełmskiMarcin Urban
325-03-20211 os.Klarów, pow. świdnickiSylwester Aftyka, Janusz Wójciak
427-03-20211 os.Srebrzyszcze, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
527-03-20211 os.Żalin, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
brodziec piskliwy
105-04-20213 os.Krzywie, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
210-04-20211 os.Świerże, pow. chełmskiBeata, Tosia, Kajtek i Marcin Urban
311-04-20211 os.Nielisz, pow. zamojskiMariusz Zub
412-04-20211 os.Zamość, pow. zamojskiMariusz Zub
brodziec pławny
112-04-20211 os.Bobowisko, pow. parczewskiAndrzej Teleon
202-05-20211 os.Samoklęski, pow. lubartowskiDariusz Piechota
brodziec śniady
129-03-20216 os.Topornica, pow. zamojskiTomasz Kuc
210-04-20214 os.Siedliszcze, pow. chełmskiBeata, Tosia, Kajtek i Marcin Urban
305-05-20211 os.Krzywie, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
409-05-20214 os.Sawin, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
brzegówka
105-04-20211 os.Puławy, pow. puławskiDariusz Piechota
217-04-20212 os.Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
323-04-20211 os. Siedliszcze, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
425-04-20211 os.Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
brzęczka
102-04-20211 m.Samoklęski, pow. lubartowskiMichał Gałan, Jagoda Wardak
210-04-20211 m.Siedliszczki, pow. świdnickiPiotr Kosidło
cierniówka
127-04-20211 os.Kępa Gostecka, pow. opolskiGerard Potakiewicz
228-04-20211 os.Nieciecz, pow. puławskiGerard Potakiewicz
328-04-20211 os.Błota Serebryskie, pow. chełmskiRobert Cymbała
cyranka
113-03-20212 m.Siedliszcze, pow. chełmskiSylwester Śliwiński, Krzysztof Kraczkowski
225-03-20213m, 3fzb. Nielisz, pow. zamojskiPrzemysław Kopacz
328-03-20213♂, 1♀Żółtańce, pow. chełmskiPiotr Różyc
429-04-20212 ♂Husynne, pow. chełmskiPiotr Różyc
czajka
121-02-20215 os.Teptiuków, pow. hrubieszowskiMaciej Wasilewski
221-02-20211 os.Drążgów, pow. ryckiJola Snopek, Sławek Snopek
321-02-20211 os.Węgielce, pow. lubartowskiSylwester Śliwiński
421-02-20216 os.Blizocin, pow. lubartowskiSylwester Śliwiński
521-02-20211 os.Abramów, pow. lubartowskiSylwester Śliwiński
czernica
127-02-20214 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
228-02-20212 os.Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
328-02-20213m, 2fKraśnik, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
409-03-20212m, 1fzb. Nielisz, pow. zamojskiMariusz Zub
derkacz
120-04-20211 m.Ostrów, pow. lubartowskiDariusz Piechota
205-05-20211 os.Ryczka, pow. lubartowskiTomasz Bajdak, Dawid Kaźmierczak
306-05-20211 m.Zanowinie, pow. chełmskiPiotr Różyc
dudek
102-04-20211 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
210-04-20211 m.Puszki, pow. chełmskiPiotr Różyc, Irena Gryć
310-04-20212 os.Kośmin, pow. puławskiDariusz Piechota
411-04-20211 os.Wychody, pow. zamojskiMariusz Zub
511-04-20211 os.Milejów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
dymówka
128-03-20211 os.Nadrybie Dwór, pow. łęczyńskiSylwester Śliwiński
202-04-20211 os.Nielisz, pow. zamojskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
306-04-20213 os.Zamość, pow. zamojskiMariusz Zub
409-04-20214 os.Kraśnik, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
509-04-20213 os.Żółtańce, pow. chełmskiPiotr Różyc
gadożer
123-04-20211 ad.Dubienka, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
225-04-20211 p.Krowie Bagno, pow. włodawskiSylwester Śliwiński
gąsiorek
101-05-20211 m.Zastów Polanowski, pow. opolskiBogusław Popiołek
207-05-20211 m.Lublin, pow. m. LublinMaciej Filipiuk, Żaneta Lachowska-Filipiuk
gęś białoczelna
127-02-202180 os.Drążgów, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
227-02-2021300 os.Bożniewice, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
głowienka
122-02-20212 os.Zalew Zemborzycki, pow. m. LublinPiotr Kosidło
227-02-20211 m.Drążgów, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
327-02-20219 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
428-02-20212m, 1fKraśnik, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
grzywacz
126-02-20214 os.Zalew Zemborzycki, pow. m. LublinMichał Gągała
226-02-20211 os.Milejów-Osada, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
328-02-202120Wola Osińska, pow. puławskiBogusław Popiołek
428-02-20213 os.Lublin, pow. m. LublinArkadiusz Stasiak
528-02-20213 os.Maliniec, pow. janowskiSylwester Śliwiński
jerzyk
130-04-20212 os.Zamość, pow. zamojskiAndrzej Sawic
230-04-20213 os.Kraśnik, pow. kraśnickiMichał Gałan, Piotr Kosidło
302-05-20212 os.Lublin, pow. m. LublinArkadiusz Stasiak, Mikołaj Stasiak
kania czarna
127-03-20211 os.Żurawiniec, pow. lubartowskiZbigniew Jaszcz
228-03-20211 os.Milejów, pow. łęczyńskiSylwester Śliwiński
kania ruda
104-03-20211 ad.Łopiennik Dolny, pow. krasnostawskiSylwester Śliwiński
219-04-20211 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiDariusz Piechota
319-04-20211 ad.Turno, pow. parczewskiSylwester Aftyka, Rafał Siek
420-04-20211 ad.Krowie Bagno, pow. włodawskiSylwester Aftyka
kapturka
101-04-20211 os.Nielisz, pow. zamojskiPrzemysław Kopacz
203-04-20211 m.Kopanina Kamieńska, pow. opolskiPiotr Kosidło, Krystian Kosidło, Marcin Adamczyk
308-04-20211 m.Lublin, pow. m. LublinMichał Gągała
409-04-20211 m.Chełm, pow. chełmskiMarcin Urban
kląskawka
107-03-20211 m, 1 fTarnogóra, pow. krasnostawskiMichał Gałan, Jagoda Wardak
213-03-202130 os.Niebrzegów, pow. puławskiGerard Potakiewicz
317-03-20211 mZanowinie, pow. chełmskiPiotr Różyc
420-03-20211 os.Topornica, pow. zamojskiMariusz Zub
kobuz
118-04-20211 os.Macoszyn Mały, pow. włodawskiSylwester Śliwiński
219-04-20211 os.Jankowa, pow. opolskiGerard Potakiewicz
319-04-20211 os.Zalew Zemborzycki, pow. m. LublinMichał Gągała
420-04-20211 os.Giżyce, pow. lubartowskiDariusz Piechota
524-04-20211 os.Krzczonów-Trzeci, pow. lubelskiSylwester Śliwiński
krakwa
127-02-20216 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
krętogłów
112-04-20211 os.Biłgoraj, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
212-04-20211 os. Irena, pow. stalowowolskiRobert Cymbała
318-04-20211 os.Zamość, pow. zamojskiMałgorzata Grabek
418-04-20211 os.Chełm, pow. chełmskiPiotr Różyc
kropiatka
120-04-20211 os.Kępa, pow. chełmskiRobert Cymbała
221-04-20211 os.Składów, pow. puławskiDariusz Piechota
krwawodziób
114-03-20211 os.Składów, pow. puławskiDariusz Piechota
215-03-20211 os.Drążgów, pow. ryckiGerard Potakiewicz
320-03-20214 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
420-03-20211 os.Siemień, pow. parczewskiZbigniew Jaszcz
521-03-20213 os.Piaski, pow. świdnickiMichał Gałan
kukułka
120-04-20211 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
225-04-20211 os.Milejów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
330-04-20212 os.Przybysławice, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
kulczyk
101-04-20211 os.Hrubieszów, pow. hrubieszowskiMagdalena Wasilewska, Maciej Wasilewski
205-04-20214 os.Krzywie, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
306-04-20211 m.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
408-04-20211 m.Wąwolnica, pow. puławskiGerard Potakiewicz
kulik wielki
114-03-20211 os.Drążgów, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
201-04-20211 os.Krowie Bagno, pow. włodawskiPiotr Różyc
304-04-20212 os.Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
410-04-20211 os.Siedliszcze, pow. chełmskiBeata, Tosia, Kajtek i Marcin Urban
kwokacz
111-04-20213 os.Kornie, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
211-04-20212 os.Rogalin, pow. hrubieszowskiSylwester Śliwiński
315-04-20212 os.Samoklęski, pow. lubartowskiMichał Gągała, Michał Gałan
lelek
101-05-20211 m.Bondyrz, pow. zamojskiAndrzej Sawic
206-05-20211 os.Nowy Lubliniec, pow. lubaczowskiSylwester Aftyka, Janusz Wójciak
lerka
126-02-20211 os.Dęblin, pow. puławskiDariusz Piechota
228-02-20212 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
301-03-20211 os.Rabinówka, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
402-03-20211 os.Sielce, pow. puławskiBogusław Popiołek
503-03-20212 os.Baraki, pow. kraśnickiPiotr Kosidło, Grzegorz Wilkos
łęczak
126-03-20211 os.Hrubieszów, pow. hrubieszowskiMaciej Wasilewski
210-04-20213 os.Siedliszcze, pow. chełmskiBeata, Tosia, Kajtek i Marcin Urban
317-04-20214 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
421-04-20211 os.Dzierzkowice Wola, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
mewa mała
102-05-20212 os.Husynne, pow. chełmskiPiotr Różyc, Irena Gryć, Elżbieta Dzierla, Jerzy Dzierla
205-05-20218-9 os.Kraśnik, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
306-05-20211 os.Zamość, pow. m. ZamośćMariusz Zub
mewa żółtonoga
104-04-20211 os.Chełm, pow. chełmskiMarcin Urban
207-04-20211 os.Zamość, pow. zamojskiMariusz Zub
309-04-20212 os.Kaleń, pow. puławskiMichał Gągała
muchołówka szara
102-05-20211 os.Milejów-Osada, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
204-05-20211 os.Hrubieszów, pow. hrubieszowskiMaciej Wasilewski
muchołówka żałobna
125-04-20211 m.Milejów-Osada, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
201-05-20211⚥Machów, pow. opolskiPiotr Kosidło
302-05-20212 os.Zamość, pow. zamojskiAndrzej Sawic
oknówka
105-04-20211 os.Samoklęski, pow. lubartowskiArkadiusz Stasiak, Mikołaj Stasiak, Róża Stasiak
206-04-20211 os.Zimno, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
311-04-20215 os.Zamość, pow. zamojskiMariusz Zub, Hanna Zub
412-04-20211 os.Annopol, pow. kraśnickiRobert Cymbała
orlik krzykliwy
126-03-20211 os.Tomaszów Lubelski, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
228-03-20211 os.Chlewiska, pow. lubaczowskiRobert Cymbała
331-03-20211 os.Chodlik, pow. opolskiGerard Potakiewicz
401-04-20211 os.Rogalin, pow. hrubieszowskiSylwester Śliwiński
ortolan
104-05-20211 m. Sielce, pow. puławskiBogusław Popiołek
ostrygojad
125-03-20211 os.Zalew Zemborzycki, pow. m. LublinAndrzej Gajowniczek
202-04-20214 os.Zastów Karczmiski, pow. opolskiPiotr Kosidło
perkoz dwuczuby
106-03-20213 os.Zbiornik Nielisz, pow. zamojskiPrzemysław Kopacz
213-03-20211 os.Siedliszcze, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
315-03-20211 os.Żółtańce, pow. chełmskiPiotr Różyc
perkoz rdzawoszyi
123-03-20211 os.Kurów, pow. puławskiGerard Potakiewicz
201-04-202110 os.Samoklęski, pow. lubartowskiPiotr Kosidło
303-04-20211 os.Zamość, pow. zamojskiAndrzej Sawic
piecuszek
101-04-20211 m.Milejów-Osada, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
210-04-20212 m.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
piegża
121-04-20211 os.Dorohucza, pow. świdnickiKamila Walczak, Piotr Deptuś, Tomasz Bajdak
226-04-20211 os.Sielce, pow. puławskiBogusław Popiołek
pierwiosnek
125-03-20211 os.Dzierzkowice Wola, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
227-03-20211 os.Topornica, pow. zamojskiMariusz Zub
327-03-20211 os.Nielisz, pow. zamojskiMariusz Zub
428-03-20211 m.Wąwolnica, pow. puławskiGerard Potakiewicz
529-03-20211 m.Dziewięcierz, pow. lubaczowskiRobert Cymbała
pleszka
116-04-20211 m.Zamość, pow. zamojskiTomasz Kuc
218-04-20211 os.Chełm, pow. chełmskiMarcin Urban
320-04-20211 os.Ostrów, pow. lubartowskiDariusz Piechota
pliszka cytrynowa
111-04-20212 m.Samoklęski, pow. lubartowskiAndrzej Gajowniczek
229-04-20211 os.Stoczek, pow. radzyńskiZbigniew Jaszcz
pliszka siwa
125-02-20211 os.Hrubieszów, pow. hrubieszowskiMaciej Wasilewski
202-03-20211 os.Niedźwiada Duża, pow. opolskiGerard Potakiewicz
306-03-20211 os.zb. Nielisz, pow. zamojskiPrzemysław Kopacz
410-03-20215 os.Dzierzkowice Wola, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
510-03-20213 os.Drążgów, pow. ryckiDariusz Piechota
pliszka żółta
103-04-20211 m.Koniuchy, pow. zamojskiMarcin Urban
204-04-20211 m.Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
309-04-20211 os.Targowisko, pow. lubelskiMichał Gałan
410-04-20211 os.Nielisz, pow. zamojskiPrzemysław Kopacz
płaskonos
113-03-20211 m.Jeziorzany, pow. lubartowskiMaciej Filipiuk, Żaneta Lachowska-Filipiuk
225-03-20211 m.Krzywie, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
327-03-20214 os.Siedliszcze, pow. włodawskiSylwester Śliwiński
430-03-20214♂3♀Zamość, pow. zamojskiTomasz Kuc
531-03-20212♂, 2♀Husynne, pow. chełmskiPiotr Różyc
podgorzałka
113-03-20211 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiDariusz Piechota, Andrzej Gajowniczek
227-03-20211 os.Garbów, pow. lubelskiMaciej Filipiuk, Żaneta Lachowska-Filipiuk
328-03-202111 os.Jez. Wytyckie, pow. włodawskiSylwester Śliwiński
409-04-20211 m.Kurów, pow. puławskiMichał Gągała, Gerard Potakiewicz
510-04-20211m, 1fPieszowola, pow. parczewskiAlicja Pawłowska, Michał Gągała
podróżniczek
107-04-20211 m.Niedrzwica Duża, pow. lubelskiMichał Zembrzycki
212-04-20214 os.Wincentów, pow. krasnostawskiPiotr Kosidło
pokląskwa
111-04-20211 m+fBiłgoraj, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
225-04-20211 os.Zamość, pow. zamojskiAndrzej Sawic
326-04-20211 ♂, 1 ♀Wola Przybysławska, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
przepiórka
105-05-20211 m.Gródek-Kolonia, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
remiz
127-03-20211 os.Milejów-Osada, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
201-04-20214 os.Nielisz, pow. zamojskiPrzemysław Kopacz
301-04-20212 os.Samoklęski, pow. lubartowskiPiotr Kosidło
401-04-20211 os.jez. Wytyckie, pow. włodawskiPiotr Różyc
501-04-20212 os.Samoklęski, pow. lubartowskiPiotr Kosidło
rokitniczka
120-04-20211 os.Ostrów, pow. lubartowskiDariusz Piechota
229-04-20211 os.Nieciesz, pow. puławskiGerard Potakiewicz
rożeniec
125-02-20214m, 3fZalew Zemborzycki, pow. m. LublinMichał Gągała
227-02-20218 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
rybitwa białoczelna
121-04-20211 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiDariusz Piechota
229-04-20212 os.Przybysławice, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
rybitwa białoskrzydła
130-04-20213 os.Kraśnik, pow. kraśnickiMichał Gałan, Piotr Kosidło
201-05-20214 os.Nielisz, pow. zamojskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
301-05-20215 os.Zamość, pow. zamojskiMałgorzata Grabek
402-05-202189 os.Husynne, pow. chełmskiPiotr Różyc, Irena Gryć, Elżbieta Dzierla, Jerzy Dzierla
rybitwa białowąsa
101-05-20213 os.Nielisz, pow. zamojskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
201-05-20211 os.Zamość, pow. zamojskiMałgorzata Grabek
306-05-20212 os.Husynne, pow. chełmskiPiotr Różyc
rybitwa czarna
122-04-20213 os.Zagrody, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
225-04-20214 os.Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
325-04-20211os.Drążgów, pow. ryckiArkadiusz Stasiak, Mikołaj Stasiak
426-04-20212 os.Zamość, pow. zamojskiMariusz Zub
501-05-2021130 os.Nielisz, pow. zamojskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
rybitwa rzeczna
115-04-20212 os.Zamość, pow. zamojskiMariusz Zub
218-04-20212 os.Tarnawatka, pow. tomaszowskiMariusz Zub
318-04-20213 os.Husynne, pow. chełmskiPiotr Różyc, Irena Gryć
418-04-20211 os.Garbów, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
rybołów
129-03-20212 os.Biłgoraj, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
229-03-20211 os.Topornica, pow. zamojskiPrzemysław Stachyra, Klaudia Łopuszyńska-Stachyra
331-03-20211 os.Pomorze, pow. opolskiGerard Potakiewicz
410-04-20211 os.Sułowiec, pow. zamojskiSylwester Śliwiński
rycyk
126-03-20211 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiSylwester Śliwiński
228-03-20211 os.Niewęgłosz, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
328-03-20211 os.Jez. Wytyckie, pow. włodawskiSylwester Śliwiński
428-03-20211 os.Ruszów, pow. zamojskiPrzemysław Stachyra
samotnik
103-03-20211 os.Dzierzkowice Wola, pow. kraśnickiPiotr Kosidło, Grzegorz Wilkos
213-03-20212 os.Sobieszyn, pow. ryckiDariusz Piechota
316-03-20211 os.uroczysko Młyńska Góra, pow. lubaczowskiRobert Cymbała
sieweczka obrożna
106-03-20211 os.Blizocin, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
213-03-20211 m, 1 fZastów Karczmiski, pow. opolskiŁukasz Bednarz
322-03-20211 os.Siemień, pow. parczewskiZbigniew Jaszcz
428-03-20211 os.Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
sieweczka rzeczna
124-03-20211 os.Zamość, pow. zamojskiMariusz Zub
228-03-20211 os.Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
siewka złota
124-02-202112-13 os. Las Dębowy, pow. opolskiGerard Potakiewicz
224-02-202112 os.Tomaszów Lubelski, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
327-02-2021150Bożniewice, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
427-02-2021130Wielącza Poduchowna, pow. zamojskiMariusz Zub
skowronek
120-02-20211 os. Zalesie, pow. lubelskiArek Żuchnik
221-02-20211 os.Drążgów, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
321-02-20211 os.Osmolice Pierwsze, pow. lubelskiTomasz Doroń
421-02-20214 os.Łaszczówka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
521-02-20214 os.Mełgiew, pow. świdnickiWaldemar Gustaw
621-02-20213 os.Łaszczówka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
słonka
111-03-20211 os.Borysów, pow. puławskiGerard Potakiewicz
218-03-20212 os.Ksawerów, pow. chełmskiMarcin Urban
319-03-20211 os.Łówcza, pow. lubaczowskiRobert Cymbała
419-03-20211 os.uroczysko Mołodowce, pow. lubaczowskiRobert Cymbała
słowik rdzawy
106-05-20211 os.Pulki, pow. puławskiBogusław Popiołek
207-05-20211 m.Lublin, pow. m. LublinMaciej Filipiuk, Żaneta Lachowska-Filipiuk
słowik szary
130-04-20211 os.Turowola, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
230-04-20211 os.Wola Przybysławska, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
301-05-20211 m.Lucimia, pow. zwoleńskiŁukasz Bednarz, Bogusław Popiołek, Piotr Kosidło
szablodziób
105-05-20212 os.Puławy, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Gerard Potakiewicz, Dariusz Piechota, Bogusław Popiołek
szczudłak
127-04-20211m, 1fSiemień, pow. parczewskiZbigniew Jaszcz
202-05-20211 f.Samoklęski, pow. lubartowskiDariusz Piechota
305-05-20211 ♂, 1 ♀Puławy, pow. puławskiMagdalena Traciłowska, Gerard Potakiewicz, Dariusz Piechota, Bogusław Popiołek
śpiewak
105-03-20211 os.Sielce, pow. puławskiGerard Potakiewicz
206-03-20211 os.Drążgów, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
306-03-20212 os.Bożniewice, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
407-03-20211 os.Szeliga, pow. niżańskiSylwester Śliwiński
świergotek drzewny
108-04-20212 os.Zamość, pow. zamojskiMariusz Zub
217-04-20211 m.Wytyczno, pow. włodawskiTomasz Bajdak
319-04-20211 os.Jankowa, pow. opolskiGerard Potakiewicz
świergotek polny
104-05-20211 m.Pryszczowa Góra, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
świerszczak
125-04-20211 os.Zamość, pow. zamojskiAndrzej Sawic
228-04-20211 os.Wola Przybysławska, pow. lubelskiJanusz Wójciak
świstun
126-02-20212m, 1 f.Zalew Zemborzycki, pow. m. LublinMichał Gągała
227-02-202182Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
świstunka leśna
118-04-20211 os.Zamość, pow. zamojskiMałgorzata Grabek
229-04-20212 os.Przybysławice, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
trzciniak
125-04-20211 m.Stańków, pow. chełmskiPiotr Różyc
228-04-20211 m.Podedwórze, pow. włodawskiPiotr Różyc
330-04-20212 os.Zagrody, pow. lubelskiArkadiusz Stasiak, Mikołaj Stasiak
trzcinniczek
125-04-20211 m.Żółtańce, pow. chełmskiPiotr Różyc
228-04-20211 m.Samoklęski, pow. lubartowskiDawid Jabłoński, Michał Gałan
trzmielojad
104-05-20211 m.Tomaszów Lubelski, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
209-05-20211 os.Rudka, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
turkawka
118-04-20211 os.Ulów, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
230-04-20211 m.Wola Przybysławska, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
zausznik
131-03-20214 os.Zamość, pow. zamojskiMariusz Zub, Tomasz Kuc
202-04-20214 os.Żółtańce, pow. chełmskiPiotr Różyc
307-04-20212 os.Garbów, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
zielonka
128-04-20211 m.Podedwórze, pow. włodawskiPiotr Różyc
230-04-20211 m.Jeziorzany, pow. lubartowskiDariusz Piechota
301-05-20212 m.Nielisz, pow. zamojskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
401-05-20211 m.Babczyzna, pow. lubartowskiTomasz Kobylas, Paweł Mazurek
zniczek
131-03-20211 os.Werchrata, pow. lubaczowskiRobert Cymbała
205-04-20212m.Świerże, pow. chełmskiJarosław Synowiecki, Katarzyna Synowiecka
żołna
104-05-202113 os.Sługocin, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
204-05-20213 os.Stawska Góra, pow. chełmskiRobert Cymbała

 

 

Polityka prywatności | Kontakt | O nas | Aktualności | Programy | Edukacja | Kartoteka | Linki | Sklep | LTO na Facebooku, Twitterze i Youtubie
ˆ LTO 2011-2014 waldemi