L o g i n H a s ł o

 

Zapraszamy wszystkich obserwatorów w regionie do wzięcia udziału w akcji Przyloty na Lubelszczyźnie.
Celem naszej akcji jest zebranie informacji na temat fenologii wiosennych pojawów wybranych gatunków ptaków na Lubelszczyźnie.
Akcja jest kontynuowana corocznie od 2012 roku.

 

Obserwacje prosimy zgłaszać do Kartoteki Awifauny Lubelszczyzny www.kartoteka.lto.org.pl wybierając akcję "Przyloty 2022"
Prosimy o wysyłanie swoich pierwszych obserwacji, pomimo iż już są zgłoszone pierwsze obserwacje na liście. Mile widziane są również zdjęcia.
Zapraszamy serdecznie do udziału ! Jeżeli macie zanotowane pierwsze pojawy gatunków z listy poniżej, z lat ubiegłych - mile widziane będą także te informacje.

Aktualne - ciekawe obserwacje regionalne.
Uwaga - w przypadku gatunków zimujących oznaczonych symbolem * - podajemy lokalizacje poza miejscem zimowania.

Wyniki akcji "Przyloty 2022" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2022.
Wyniki akcji "Przyloty 2021" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2021.
Wyniki akcji "Przyloty 2020" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2020.
Wyniki akcji "Przyloty 2019" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2019.
Wyniki akcji "Przyloty 2018" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2018.
Wyniki akcji "Przyloty 2017" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2017.
Wyniki akcji "Przyloty 2016" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2016.
Wyniki akcji "Przyloty 2015" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2015.
Wyniki akcji "Przyloty 2014" można zobaczyć tutaj - PRZYLOTY 2014.

 

gatunek lp. data szczegóły miejsce, powiat obserwator/rzy
batalion
126-02-20221 os.Drążgów, pow. ryckiDariusz Piechota
227-02-20221 os.Abramów, pow. lubartowskiMichał Gągała
306-03-20221 os.Nielisz, pow. zamojskiWiaczesław Michalczuk, Tomasz Kobylas, Paweł Mazurek
406-03-20226 os.Pniówek, pow. zamojskiMałgorzata Grabek
513-03-20227 os.Bożniewice, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
bączek
123-04-20221 ♂Samoklęski, pow. lubartowskiPiotr Kosidło
230-04-20221 ♂Wola Rudzka, pow. opolskiPiotr Kosidło
bąk *
128-02-20221 m.Łabunie, pow. zamojskiPrzemysław Stachyra, Klaudia Łopuszyńska-Stachyra
205-03-20221 m.Nielisz, pow. zamojskiMariusz Zub
319-03-20221 m.Krzywie, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
420-03-20221♂Drążgów, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
520-03-20221♂jez. Krzczeń, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
białorzytka
103-04-20221 os.Opole Lubelskie, pow. opolskiKrzysztof Gieroń
203-04-20221♂Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka, Sylwester Śliwiński
303-04-20221♂Kraśnik, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
403-04-20221♂Jeziorzany, pow. lubartowskiDariusz Piechota, Bogusław Popiołek, Sylwester Śliwiński, Sławomir Ligęza, Magdalena Traciłowska
biegus zmienny
127-03-20221 os.Stoczek, pow. radzyńskiDariusz Piechota
229-03-20222 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiDariusz Piechota
330-03-20223 os.Sobieszyn, pow. ryckiBogusław Popiołek
406-04-20223 os.Samoklęski, pow. lubartowskiPiotr Kosidło
błotniak łąkowy
117-04-20221♂Jeziorzany, pow. lubartowskiMichał Gągała, Wojciech Gągała
224-04-20221♀Poturzyn, pow. tomaszowskiSywester Aftyka, Michał Gągała
326-04-20221 ♂Niedźwiada Duża, pow. opolskiGerard Potakiewicz
błotniak stawowy
113-03-20221 f.Nowy Lubliniec, pow. lubaczowskiSylwester Śliwiński
215-03-20221 os.Sobieszyn, pow. ryckiDariusz Piechota
319-03-20221♀Husynne, pow. chełmskiPiotr Różyc
420-03-20221♀Wólka Gołębska, pow. puławskiDariusz Piechota
523-03-20221 m.Starościce, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
błotniak stepowy
107-04-20221 ♂Żabcze, pow. hrubieszowskiSylwester Aftyka
bocian biały *
113-03-20221 os.Wólka Orłowska, pow. krasnostawskiHanna Wójciak, Janusz Wójciak
217-03-20221 os.Ludwinów, pow. łęczyńskiJanusz Wójciak
317-03-20221 os.Terebieniec, pow. hrubieszowskiMaciej Filipiuk
418-03-20221 os.Miączyn-Stacja, pow. zamojskiMaciej Wasilewski
520-03-20222 os.Ignatów Kolonia, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
bocian czarny
122-03-20221 os.Opole Lubelskie, pow. opolskiGerard Potakiewicz
222-03-20221 os.Tomaszów Lubelski, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
324-03-20221 os.Samoklęski, pow. lubartowskiMichał Gałan, Dawid Jabłoński
426-03-20221 os.Klarów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
527-03-20221 os.Witkowice, pow. stalowowolskiSylwester Śliwiński
brodziec piskliwy
110-04-20221 os.Zamość, pow. m. ZamośćMariusz Zub
210-04-20225 os.Pniówek, pow. zamojskiTomasz Kuc
310-04-20223 os.Tarnawatka, pow. tomaszowskiMariusz Zub
416-04-20221 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiBogusław Popiołek
brodziec śniady
111-04-20221 os.Glinnik, pow. lubartowskiMichał Gałan, Jagoda Wardak
217-04-20221 os.Drążgów, pow. ryckiDariusz Piechota
318-04-20222 os.Drążgów, pow. ryckiBogusław Popiołek
419-04-20225 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiBogusław Popiołek
522-04-20221 os.Korbonosz-Kolonia, pow. chełmskiPiotr Różyc
brzegówka
129-04-20223 os.Kurów, pow. puławskiGerard Potakiewicz
brzęczka
106-04-20221♂Samoklęski, pow. lubartowskiPiotr Kosidło
209-04-20221♂Nielisz, pow. zamojskiMariusz Zub
310-04-20221 ♂, Teptiuków, pow. hrubieszowskiMaciej Wasilewski
422-04-20221 os.Wólka Gołębska, pow. puławskiJarosław Stalenga, Piotr Safader
cierniówka
115-04-20221 os.Hrubieszów, pow. hrubieszowskiMaciej Wasilewski
227-04-20221♂Bełcząc, pow. radzyńskiPiotr Kosidło
328-04-20223♂Samoklęski, pow. lubartowskiPiotr Kosidło
428-04-20222♂Wojciechów, pow. puławskiGerard Potakiewicz
528-04-20221♂Nałęczów, pow. puławskiGerard Potakiewicz
cyranka
115-03-20222♂1♀Zagrody, pow. lubelskiBogusław Popiołek
215-03-20222♂, 2♀Pniówek, pow. zamojskiMariusz Zub
317-03-20222♂Zółtańce, pow. chełmskiPiotr Różyc
418-03-20223♂Nielisz, pow. zamojskiMariusz Zub
czajka
105-02-20222 os.Drążgów, pow. ryckiDariusz Piechota, Magdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
212-02-202260 os.Zakalew, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
312-02-2022110Drążgów, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
412-02-20225 os.Osmolice Pierwsze, pow. lubelskiTomasz Doroń
513-02-20221 os.Kozaki, pow. biłgorajskiSylwester Śliwiński
dubelt
111-04-20224 os.Zamch, pow. biłgorajskiPaweł Szewczyk
218-04-20221 os.Rabinówka, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
323-04-20221 os.Niewęgłosz, pow. radzyńskiŁukasz Bednarz, Anna Floryszek-Kosińska, Marek Karwowski
dudek
127-03-20222 os.Nasutów, pow. lubelskiAlicja Pawłowska
207-04-20221 os. Zagajnik, pow. hrubieszowskiMaciej Filipiuk
307-04-20221 os.Sielce, pow. puławskiBogusław Popiołek
409-04-20221 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
dymówka
131-03-20221 os.Samoklęski, pow. lubartowskiMichał Gałan
204-04-20221 os.Zamość, pow. m. ZamośćMariusz Zub
306-04-20221 os.łąki "Byki", pow. biłgorajskiPaweł Szewczyk
406-04-20221 os.Glinnik, pow. lubartowskiMichał Gałan
507-04-20221 os.Żabcze, pow. hrubieszowskiSylwester Aftyka
607-04-20222 os.Rogalin, pow. hrubieszowskiSylwester Śliwiński
gadożer
122-04-20221 os.Krowie Bagno, pow. włodawskiPiotr Różyc
gąsiorek
104-05-20221♂Końskowola, pow. puławskiBogusław Popiołek
grzywacz
102-03-20221 os.Lublin, pow. m. LublinSylwester Aftyka, Grzegorz Aftyka
203-03-20221 os.Wąwolnica, pow. puławskiGerard Potakiewicz
303-03-20224 os.Żabianka, pow. ryckiDariusz Piechota
403-03-20222 os.Krężnica Okrągła, pow. lubelskiArek Żuchnik
503-03-20221 os.Nielisz, pow. zamojskiTomasz Kobylas
jarzębatka
104-05-20221♂Końskowola, pow. puławskiBogusław Popiołek
kania czarna
123-04-20221 os.Samoklęski, pow. lubartowskiDawid Jabłoński
224-04-20221 os.Dołhobyczów, pow. hrubieszowskiSylwester Aftyka
329-05-20221 os.Kurów, pow. puławskiGerard Potakiewicz
kania ruda
116-03-20221 os.Łasków, pow. hrubieszowskiSylwester Aftyka
203-04-20221 os.Machnów Stary, pow. tomaszowskiPrzemysław Stachyra
kapturka
102-04-20221♂Zamość, pow. m. ZamośćMariusz Zub
206-04-20221 m.Milejów-Osada, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
307-04-20221 ♂Jankowa, pow. opolskiGerard Potakiewicz
kląskawka
102-03-20221 m.Osmolice Pierwsze, pow. lubelskiTomasz Doroń
220-03-20222♂Puławy, pow. puławskiDariusz Piechota
321-03-20221 ♂ Łąki Bonowskie, pow. puławskiGerard Potakiewicz
425-03-20221 m.Bobowiska, pow. puławskiGerard Potakiewicz
527-03-20221 ♂Łówcza, pow. lubaczowskiRobert Cymbała
kobuz
108-04-20221 os.Zamość, pow. m. ZamośćAndrzej Sawic
218-04-20221 os.Stoczek, pow. radzyńskiDariusz Piechota
323-04-20221 os. Zosin, pow. hrubieszowskiSylwester Śliwiński
423-04-20226 os.Tarnawatka, pow. tomaszowskiMariusz Zub
kokoszka *
122-03-20221 os.Pomorze, pow. opolskiGerard Potakiewicz
202-04-20221 os.Lublin, pow. m. LublinMichał Gałan, Jagoda Wardak
307-04-20221 os.Tuligłowy, pow. krasnostawskiArkadiusz Stasiak, Mikołaj Stasiak
407-04-20221 os.Pomorze, pow. opolskiGerard Potakiewicz
510-04-20225 os.Boćków, pow. lubelskiPiotr Kosidło
kopciuszek
128-02-20221 os.Puławy, pow. puławskiGerard Potakiewicz
krętogłów
115-04-20221 os.Pasieki, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
215-04-20223 os. Zamość, pow. m. ZamośćMariusz Zub, Andrzej Sawic
315-04-20221 os.Wola Duża, pow. biłgorajskiPrzemysław Kopacz
417-04-20221 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiMichał Gągała, Wojciech Gągała
517-04-20221 os.Kraśnik, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
kropiatka
123-04-20221♂Niewęgłosz, pow. radzyńskiPiotr Kosidło
224-04-20221♂ Dobużek, pow. hrubieszowskiRobert Cymbała
324-04-20221♂Tarkawica, pow. lubartowskiDariusz Piechota
krwawodziób
120-03-20222 os.Dzierzkowice-Wola, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
220-03-20221 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
320-03-20224 os.Dratów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
420-03-20222 os.Drążgów, pow. ryckiDariusz Piechota
522-03-20223 os.Samoklęski, pow. lubartowskiDawid Jabłoński
kszyk
120-03-20221 os.Kraśnik, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
220-03-20221 os.Serebryskie Błota, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
324-03-20227 os.Samoklęski, pow. lubartowskiMichał Gałan, Dawid Jabłoński
426-03-202245Nielisz, pow. zamojskiMariusz Zub
kukułka
125-04-20221♂Celejów, pow. puławskiGerard Potakiewicz
kulczyk
109-04-20221 ♂Nałęczów, pow. puławskiGerard Potakiewicz
210-04-20221 ♂Potoki, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
311-04-20221 ♂, Rabinówka, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
413-04-20221 ♂, Kępa Chotecka, pow. opolskiGerard Potakiewicz
kulik mniejszy
102-04-20221 os.Wierzbie, pow. zamojskiPrzemysław Stachyra
210-04-202211 os.Krowie Bagno, pow. włodawskiSylwester Śliwiński
kulik wielki
126-03-20224 os.Krowie Bagno, pow. włodawskiTomasz Kawiak
227-03-20222 os.Drążgów, pow. ryckiBogusław Popiołek, Dariusz Piechota, Magdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza
303-04-20222 os.Drążgów, pow. ryckiBogusław Popiołek
409-04-20221 os.Blizocin, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
kwokacz
106-04-20221 os.Markuszów, pow. puławskiGerard Potakiewicz
209-04-20221 os.Mazanów, pow. opolskiPiotr Kosidło, Gabriel Lodowski
309-04-20221 os.Dzierzkowice-Wola, pow. kraśnickiPiotr Kosidło, Gabriel Lodowski
409-04-20226 os.Stoczek, pow. radzyńskiSylwester Śliwiński
509-04-202212 os.Świerże, pow. radzyńskiSylwester Śliwiński
lelek
103-05-20221 os.Marynin, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
lerka
123-02-20221 m.Kawęczynek, pow. zamojskiMałgorzata Grabek
226-02-20221 os.Meszno, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
304-03-20221 m.Sielce, pow. puławskiBogusław Popiołek
406-03-20222 os.rez. Marynopole, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
512-03-20221 m.Młynki, pow. puławskiBogusław Popiołek
612-03-20222 m.Pulki, pow. puławskiBogusław Popiołek
łęczak
124-03-20223 os.Nieledew, pow. hrubieszowskiJan Nowak
227-03-20221 os.Czesławice, pow. puławskiArtur Roguszka
304-04-20221 os.Garbów, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
łozówka
129-04-20221♂Lublin, pow. m. LublinDawid Jabłoński
mewa mała
121-04-202210 os.Ułęż, pow. ryckiDariusz Piechota
224-04-202240 os.Nielisz, pow. zamojskiTomasz Kobylas, Małgorzata Grabek
muchołówka białoszyja
123-04-20221♂Szczepiatyn, pow. tomaszowskiSylwester Aftyka, Janusz Wójciak
muchołówka żałobna
114-04-20221♂Sitaniec, pow. zamojskiTomasz Bajdak
215-04-20221 ♂Hrebenne, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
316-04-20221♂Lublin, Zemborzyce, pow. LublinSylwester Śliwiński
416-04-20221⚥Tereszyn, pow. lubelskiKatarzyna Laskowska
516-04-20221♂Zamość, pow. ZamośćAndrzej Sawic
617-04-20221♂Kraśnik, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
oknówka
110-04-20225 os.Tarnawatka, pow. tomaszowskiMariusz Zub
215-04-20223 os.Zamość, pow. m. ZamośćMariusz Zub
318-04-20221 os.Dzierzkowice Wola, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
orlik grubodzioby
114-04-20221 os.Zamch, pow. biłgorajskiPrzemysław Stachyra
orlik krzykliwy
120-03-20221 os.Ruda Żurawiecka-Osada, pow. tomaszowskiPrzemysław Stachyra
227-03-20221 os.Rabinówka, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
307-04-202221 os. , pow. hrubieszowskiSylwester Śliwiński
409-04-20221 os.Świerże, pow. radzyńskiSylwester Śliwiński
ostrygojad
126-03-20221 os.Zastów Karczmiski, pow. opolskiPiotr Kosidło
perkoz dwuczuby
125-02-20222 os.Zalew Zemborzycki, pow. m. LublinPiotr Kosidło
204-03-20221 os.jez. Krzczeń, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
305-03-20221 os.Nielisz, pow. zamojskiMariusz Zub
419-03-20226 os.Krzywie, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
519-03-20221 os.Zamość, pow. m. ZamośćMariusz Zub, Andrzej Sawic
perkoz rdzawoszyi
126-03-20221 os.Zagrody, pow. lubelskiBogusław Popiołek
226-03-20221 os.Kurów, pow. puławskiBogusław Popiołek
327-03-20221 os.Ułęż, pow. ryckiDariusz Piechota
431-03-20222 os.Samoklęski, pow. lubartowskiMichał Gałan
piecuszek
106-04-20221 m.Mała Kłoda, pow. puławskiGerard Potakiewicz
207-04-20221 os.Tuligłowy, pow. krasnostawskiArkadiusz Stasiak, Mikołaj Stasiak
307-04-20221 ♂Niedźwiada Duża, pow. opolskiGerard Potakiewicz
407-04-20223 os.Zaboreczno, pow. tomaszowskiTomasz Kuc
507-04-20222 os. Łabunie Reforma, pow. zamojskiTomasz Kuc
piegża
112-04-20221 m.Milejów-Osada, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
216-04-20221 ♂Zakalew, pow. lubartowskiDawid Jabłoński
316-04-20221 ♂Zamość, pow. m. ZamośćAndrzej Sawic
417-04-20221♂Wąwolnica, pow. puławskiJola Snopek, Sławek Snopek
517-04-20221♂Kraśnik, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
pierwiosnek
122-03-20221 m.Samoklęski, pow. lubartowskiDawid Jabłoński
230-03-20221 m.Bodaczów, pow. zamojskiTomasz Bajdak
pleszka
103-04-20221 ♂Kluczkowice-Osiedle, pow. opolskiKrzysztof Kowalczyk
211-04-20221♂Lublin, pow. m.LubelskiŁukasz Duda
311-04-20221♀Lublin, pow. m. LublinMichał Gągała
pliszka górska
114-03-20221 f.Kiełczewice Maryjskie, pow. lubelskiPiotr Kosidło
214-03-20221 m.Roztoczański Park Narodowy, pow. zamojskiPrzemysław Stachyra
320-03-20221 m.Dzierzkowice-Wola, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
421-03-20221⚥Zwierzyniec, pow. zamojskiMariusz Zub
526-03-20221 ♂Iłki, pow. puławskiJola Snopek, Sławek Snopek, Gerard Potakiewicz
pliszka siwa
124-02-20221 os.Wola Przybysławska, pow. lubelskiMichał Gągała
226-02-20221 os.Nieledew, pow. hrubieszowskiJan Nowak
327-02-20221 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiBogusław Popiołek
427-02-20221 os.Puławy, pow. puławskiDariusz Piechota
506-03-20221 os.Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
pliszka żółta
127-03-20221 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiArkadiusz Stasiak, Mikołaj Stasiak
229-03-20222 os.Samoklęski, pow. lubartowskiDawid Jabłoński, Krzysztof Stępniak
331-03-20221 os.Zagrody, pow. lubelskiBogusław Popiołek
404-04-20222 os. Lublin, pow. m. LublinŁukasz Żdżalik
płaskonos
111-03-20221 m.Nieledew, pow. hrubieszowskiJan Nowak
226-03-202221Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
326-03-20227♂,5♀Nielisz, pow. zamojskiMariusz Zub
426-03-20223♂, 2♀Krzywie, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
podgorzałka
114-03-20221 mZalew Zemborzycki, pow. m. LublinAdrian Olbromski, Paweł Rejmak
203-04-20222♂Żółtańce, pow. chełmskiPiotr Różyc
308-04-20221 ♂Majdan Zahorodyński, pow. chełmskiMichał Gałan, Jagoda Wardak
podróżniczek
104-04-20221 m.Sobieszyn, pow. ryckiDariusz Piechota, Bogusław Popiołek
204-04-20221 m.Zamość, pow. m. ZamośćAndrzej Sawic
pokląskwa
129-03-20221 os.Krowie Bagno, pow. włodawskiTomasz Kawiak
217-04-20221♂ Składów, pow. puławskiDariusz Piechota
319-04-20221 ♂Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
423-04-20221♂Blizocin, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
przepiórka
127-04-20221♂Frankamionka, pow. zamojskiMaciej Filipiuk
229-04-20221♂Moszna - Kolonia, pow. lubelskiGerard Potakiewicz, Artur Roguszka
raróg
107-04-20221 os.Zosin, pow. hrubieszowskiSylwester Śliwiński
remiz
120-03-20221 os.jez. Dratów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
229-03-20221 os.Samoklęski, pow. lubartowskiDawid Jablonski,Krzysztof Stepniak
309-04-20221 os.Kraśnik, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
rokitniczka
118-04-20221♂zb. Nielisz, pow. zamojskiPrzemysław Kopacz
218-04-20222 os.Samoklęski, pow. lubartowskiAnna Świć
319-04-20223 ♂Tarnawatka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
rożeniec
112-02-20224♂, 1♀Drążgów, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
219-02-20221♂Sosnowica, pow. parczewskiPiotr Różyc, Irena Gryć, Tomasz Kawiak
rybitwa białoskrzydła
124-04-20229 os.Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
228-04-202228 os.Srebrzyszcze, pow. chełmskiPiotr Różyc
329-04-202220 os.Samoklęski, pow. lubartowskiDawid Jabłoński
430-04-202230 os.Tarnawatka, pow. tomaszowskiMariusz Zub
530-04-202230 os.Pustelnia, pow. opolskiPiotr Kosidło
630-04-202210 os.Żelizna, pow. bialskiPiotr Różyc
rybitwa białowąsa
124-04-202210 os.Nielisz, pow. zamojskiTomasz Kobylas, Małgorzata Grabek
224-04-20221 os.Werbkowice, pow. hrubieszowskiMaciej Wasilewski
325-04-20222 os.Gołąb, pow. puławskiDariusz Piechota
428-04-20222 os.Nadrybie, pow. łęczyńskiPiotr Kosidło
rybitwa czarna
118-04-20221 os.zb. Nielisz, pow. zamojskiPrzemysław Kopacz
218-04-20221 os.Stoczek, pow. radzyńskiDariusz Piechota
323-04-20221 os.Sosnowica, pow. parczewskiPiotr Różyc
424-04-20224 os.Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
rybitwa rzeczna
110-04-20222 os.Zamość, pow. zamojskiMariusz Zub
219-04-20221 os.Bochotnica, pow. puławskiAnna Bilińska, Gerard Potakiewicz
320-04-20222 os.Puławy, pow. puławskiGerard Potakiewicz
rybołów
129-03-20221 os.Samoklęski, pow. lubartowskiDawid Jabłoński, Krzysztof Stępniak
229-03-20221 os.Maliniec, pow. janowskiSylwester Aftyka, Janusz Wójciak
307-04-20221 os.Zosin, pow. hrubieszowskiSylwester Śliwiński
rycyk
124-03-20221 os.Samoklęski, pow. lubartowskiMichał Gałan, Dawid Jabłoński
226-03-20221 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
327-03-20221 os.Maznów, pow. opolskiPiotr Kosidło, Stanisław Kosidło
429-03-20228 os.Sobieszyn, pow. ryckiDariusz Piechota
samotnik
116-02-20222 os.Sobieszyn, pow. ryckiMagdalena Traciłowska, Sławomir Ligęza, Dariusz Piechota
220-03-20221 os.rez. Piskory, pow. puławskiDariusz Piechota
324-03-20222 os.Samoklęski, pow. lubartowskiMichał Gałan, Dawid Jabłoński
426-03-20223 os.Sobieszyn, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
sieweczka obrożna
119-03-20222 os.Ostrów, pow. opatowskiJola Snopek, Sławek Snopek, Aleksandra Duda, Staś Duda
220-03-20222 os.Zastów Karczmiski, pow. opolskiBogusław Popiołek
320-03-20221 os.Zastów Polanowski, pow. opolskiBogusław Popiołek
424-03-20222 os.Samoklęski, pow. lubartowskiMichał Gałan, Dawid Jabłoński
527-03-20222 os.Maznów, pow. opolskiPiotr Kosidło, Stanisław Kosidło
sieweczka rzeczna
119-03-20223 os.Ostrów, pow. opatowskiJola Snopek, Sławek Snopek, Aleksandra Duda, Staś Duda
223-03-20222 os.Korzeniów, pow. ryckiDariusz Piechota
327-03-20222 os.Kraśnik, pow. kraśnickiPiotr Kosidło
429-03-20221 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiDariusz Piechota
siewka złota
112-02-20225 os.Horyszów Polski, pow. zamojskiMariusz Zub
219-02-202244 os.Korbonosz-Kolonia, pow. chełmskiPiotr Różyc, Irena Gryć
320-02-20226 os.Nielisz, pow. zamojskiMariusz Zub
420-02-202240 os.Abramów, pow. lubartowskiMichał Gągała
520-02-202220 os.Zakalew, pow. lubartowskiDariusz Piechota
620-02-2022120 os. Żeszczynka, pow. bialskiSylwester Aftyka, Janusz Wójciak
skowronek
101-02-20221 os.Wierzchowina, pow. krasnostawskiSylwester Aftyka
210-02-20221 os.Bełżyce, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
311-02-20223 os.Niedrzwica Duża, pow. lubelskiŁukasz Bednarz
412-02-20224 os.Osmolice Pierwsze, pow. lubelskiTomasz Doroń
513-02-20227 os.Aleksandrów, Podlas, pow. biłgorajskiSylwester Śliwiński
613-02-20223 os.Wielącza Poduchowna, pow. zamojskiMariusz Zub
713-02-20221 os.Zakalew, pow. lubartowskiBogusław Popiołek, Dariusz Piechota
słonka
126-02-20221 os.Meszno, pow. lubelskiGerard Potakiewicz
213-03-20221 os.Białka-Kolonia, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
320-04-20221 os.Rabinówka, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
słowik rdzawy
122-04-20221♂ Klarów, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
228-04-20221♂Sielce, pow. puławskiBogusław Popiołek
329-04-20221 ♂Moszenki, pow. lubelskiGerard Potakiewicz, Artur Roguszka
430-04-20221 ♂Pulki, pow. puławskiBogusław Popiołek
501-05-20222 ♂Milejów-Osada, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
słowik szary
127-04-20221♂ Bełcząc, pow. radzyńskiPiotr Kosidło
228-04-20221♂Sielce, pow. puławskiBogusław Popiołek
329-04-20221♂Moszenki, pow. lubelskiGerard Potakiewicz, Artur Roguszka
430-04-20221♂Drążgów, pow. ryckiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
529-05-20221♂Moszna - Kolonia, pow. lubelskiGerard Potakiewicz, Artur Roguszka
szczudłak
118-04-20221 os.Dub, pow. zamojskiRafał Kuczmaszewski
śpiewak
115-03-20222 m.Poniatowa, pow. opolskiGerard Potakiewicz
216-03-20221 ♂Milejów-Osada, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
316-03-20221 ♂Kurów, pow. puławskiGerard Potakiewicz
417-03-20221♂Lublin, pow. m. LublinPiotr Kosidło
świergotek drzewny
109-04-20222 ♂Monasterz, pow. lubaczowskiRobert Cymbała
210-04-20221 ♂Horaj, pow. lubaczowskiRobert Cymbała
świergotek łąkowy
119-03-20222 os.Abramów, pow. lubartowskiGerard Potakiewicz
220-03-20221 os.Gdola, pow. chełmskiSylwester Śliwiński
320-03-20222 os.Szpica, pow. łęczyńskiTomasz Bajdak
424-03-20223 os.Jeziorzany, pow. lubartowskiMichał Gałan, Dawid Jabłoński
świstunka leśna
114-04-20221♂Wólka Poturzyńska, pow. hrubieszowskiSylwester Aftyka
218-04-20221♂Zamość, pow. m. ZamośćMariusz Zub
325-04-20221♂Witoszyn, pow. puławskiGerard Potakiewicz
trzciniak
118-04-20221♂Nielisz, pow. zamojskiPrzemysław Kopacz
224-04-20222♂Nielisz, pow. zamojskiTomasz Kobylas, Małgorzata Grabek
325-04-20221♂Husynne, pow. chełmskiPiotr Różyc, Irena Gryć
426-04-20221♂Zamość, pow. m. ZamośćAndrzej Sawic
527-04-20221♂Żółtańce, pow. chełmskiPiotr Różyc
trzcinniczek
127-04-20221♂Bełcząc, pow. radzyńskiPiotr Kosidło
228-04-20223♂Samoklęski, pow. lubartowskiPiotr Kosidło
328-04-20221♂Wólka Gołębska, pow. puławskiBogusław Popiołek
430-04-20221♂Żelizna, pow. bialskiPiotr Różyc
trzmielojad
101-05-20221 os.Spławy, pow. lubelskiMaciej Filipiuk, Żaneta Lachowska-Filipiuk
turkawka
119-04-20221 ♂ Szarowola, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
219-04-20221 os.Rabinówka, pow. tomaszowskiWaldemar Gargoła
323-04-20221♂Szczepiatyn, pow. tomaszowskiSylwester Aftyka, Janusz Wójciak
424-04-20221♂Marysin, pow. lubelskiJanusz Wójciak, Piotr Kosidło
wodniczka
128-04-20224♂Bagno Bubnów, pow. włodawskiŁukasz Bednarz, Anna Floryszek-Kosińska, Piotr Kosidło
202-05-20223♂Srebrzyszcze, pow. chełmskiPiotr Różyc, Irena Gryć, Rafał Celiński, Adam Tarkowski
zaganiacz
101-05-20221♂Opole Lubelskie, pow. opolskiKrzysztof Gieroń
203-05-20223 os.Zamość, pow. m. ZamośćMariusz Zub, Andrzej Sawic
zausznik
131-03-20221 os.Samoklęski, pow. lubartowskiMichał Gałan
210-04-20221os. Blonka, pow. zamojskiTomasz Kuc
318-04-20223 os.Stoczek, pow. radzyńskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
419-04-20222 os.Zamość, pow. m. ZamośćMariusz Zub, Andrzej Sawic
zielonka
115-04-20221♂Żółtańce, pow. chełmskiPiotr Różyc
223-04-20221♂Przytoczno, pow. lubartowskiJustyna Staworko-Petka, Krzysztof Petka
zniczek
128-03-20221 ♂Moczary, pow. lubaczowskiRobert Cymbała
230-03-20221 ♂Dąbrowa Tarnawacka, pow. tomaszowskiRobert Cymbała
330-03-20221♂Michalów, pow. zamojskiTomasz Bajdak
431-03-20221♂Lublin, Stary Gaj, pow. m. LublinPiotr Kosidło
531-03-20221♂Lublin, Stary Gaj, pow. m. LublinPiotr Kosidło

 

 

Polityka prywatności | Kontakt | O nas | Aktualności | Programy | Edukacja | Kartoteka | Linki | Sklep | LTO na Facebooku, Twitterze i Youtubie
ˆ LTO 2011-2014 waldemi